نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: دعوا بر سر جهیزیه

5411
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45201
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy دعوا بر سر جهیزیه

سلام من و همسرم عقدیم به ندرت درمورد جهیزیه بحثمون میشه خیلی میترسم و مضطربم یه سری چیزا رو که میگن با عروسه من اصلا میترسم ب خانوادم بگم نمیدونم چیکار کنم.. خودشون دارن خونه میسازن و دستشون تو خرجه اما مثلا برای کمد اتاق میگن با عروسه و من کاری ندارم رسم و رسوم میگه ک پسر باید خونه بسازه و فقط سه چار تا تیکه با پسره
    همچین وقتا خیلی حس بدی دارم حس میکنم ازم دوره که باهام اینجوری میکنه

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 71 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : دعوا بر سر جهیزیه

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    احساس نگرانی و ناراحتی شما در این زمینه کاملا قابل درک است.
    اگر کمی بیشتر درباره خودتان مانند این که چند سال دارید و چه مدت است با یکدیگر عقد گرده اید و چگونه با یکدیگر آشنا شده اید آیا ازدواجتان سنتی بوده است یا خیر، توضیح می دادید بهتر می توانستید راهنمایی دریافت کنید.
    همچنین اگر اشاره می کردید که شما تا به حال برای حل این مساله چه اقداماتی انجام داده اید و چه کارهایی کرده اید.
    همان طور که می دانید بهترین و شاید تنها شیوه موثر برای حل اختلافات و تعارضات بین فردی گفتگو کردن است.
    وگرنه اختلافات بین فردی همواره وجود داشته و دارند و میزان آن در روابط نزدیک مانند رابطه میان زوج ها به مراتب بیشتر هم خواهد بود و چیزی نیت که بخواهید مانع شکل گیری آن بشوید چرا که تفاوت های فردی در سطح نیازها، نوع خواسته ها و ادراک و افکار افراد همواره وجود خواهد داشت و موضوعی کاملا اجتناب ناپذیر است.
    موضوع خیلی مهمی که وجود دارد این است که چگونه افراد با این گونه اختلافات روبرو می شوند.
    البته معمولا شناخت برای ازدواج خیلی مهم است و گاهی همین مواردی که در دوران عقد به وجود می آیند هم خودش می تواند بخشی از فرایند شناخت باشد.
    تا قبل از این دوران شاید مسائل به شکل جدی بروز پیدا نکرده باشند وافراد هم در شرایط خاصی قرار نگرفته باشند که بخشی از عادات و الگوهای رفتاری خودشان را نشان دهند و با رسمی تر شدن روابط و جدی تر شدن رابطه و ورود به مشکلات و مسائل مهم زندگی اینگونه رفتارهای ها هم بروز پیدا خواهند کرد و خوب است به آن ها توجه داشته باشید.
    بنابراین به شما توصیه می شود اگر مشاوره قبل از ازدواج را تا کنون دریافت نکرده اید، حتما برای دریافت آن زودتر اقدام کنید تا با شناخت و آگاهی بیشتری تصمیم گیری داشته باشید و با چالش ها و مشکلات احتمالی پیش رو بیشتر آشنا شوید تا انتخاب تان آگاهانه تر باشد ودر صورت لازم توانمندی های تان را تقویت کنید و یا مهارت های جدیدی را بیاموزید و هر یک از شما با سهم و نقش خودش در رابطه بیشتر آشنا شود تا با آگاهی بیشتری زیر یک سقف بروید و بتوانید اخحتلافات و مشکلات این چنینی خودتان را بهتر حل و فصل کنید.
    درباره این موضوع خاص هم بهتر است با خود ایشان بدون قهر و پرخاشگری و قضاوت کردن و سرزنش کردن وتوهین و یا بر چسب زدن و یا غر زدن، صحبت کنید و درباره احساساتی که دارید وافکار و برداشتتان از این موضوع صحبت کنید و بعد خواسته و انتظارتان را خیلی واضح و روشن عنوان کنید و اجازه دهید ایشان هم متقابلا نظر خودشان را بگویند و شما هم با دغدغه های ایشان آشنا شوید تا با صحبت کردن بتوانید به یک ادراک مشترکی برسید تا به جای این که روبروی هم قرار بگیرید و دست به مقابله و یا مبارزه بزنید، در کنار یکدیگر و از طریق حمایت و مشارکت و همدلی و با بررسی گزینه های مختلف و انتخاب یک گزینه مشترکی که مورد توافق هر دونفر شما باشد، به سمت حل یا مدیریت مساله بروید.
    داشتن صمیمیت عاطفی و احساسی به این معنا که بتوانید با احساس امنیت و بدون ترس از قضاوت و یا سرزنش شدن ازو سوی دیگری درباره احساسات و خواسته های درونی خودتان صحبت کنید بخشی از رابطه و جزو ویژگی های یک رابطه سالم و با کیفیت است که باید به آن توجه داشته باشید و در غیر این صورت نمی توانید با یکدیگر رابطه با کیفیتی داشته باشید و در صورت وجود مشکل در این مسیر باید به دنبال حل و رفع موانع آن باشید.
    مشخص کردن سبک زندگی و خط و مشی و یا حدود خودتان هم خیلی مه است به این معنا که آیا می خواهید فقط مطابق رسم و رسوم پیش بروید و یا قرار است به امکانات و منابع خودتان نگاه کنید و متناسب با توانایی و یا وسع خودتان انتخاب کنید که چه کارها و یا وسایلی واجب و ضروری و یا چه مواردی فقط فشار رسم و رسوم ها است و مواردی از این قبیل تا تکلیف خودتان را بهتر بدانید و در نهایت با هدف رسیدن به راه حل با یک دیگر صحبت کنید نه با نیت اثبات حقانیت و درستی گفته خودتان که در این صورت راه به جایی نخواهید برد و فقط دلخوری و ناراحتی بیشتری را به دنبال خواهد داشت.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : دعوا بر سر جهیزیه

نقل قول نوشته اصلی توسط Fzh نمایش پست ها
    سلام من و همسرم عقدیم به ندرت درمورد جهیزیه بحثمون میشه خیلی میترسم و مضطربم یه سری چیزا رو که میگن با عروسه من اصلا میترسم ب خانوادم بگم نمیدونم چیکار کنم.. خودشون دارن خونه میسازن و دستشون تو خرجه اما مثلا برای کمد اتاق میگن با عروسه و من کاری ندارم رسم و رسوم میگه ک پسر باید خونه بسازه و فقط سه چار تا تیکه با پسره
    همچین وقتا خیلی حس بدی دارم حس میکنم ازم دوره که باهام اینجوری میکنه

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام
    دراین مورد باید قبل از ازدواج درصورتی که رسوماتی خاص و ویژه مطرح بود درموردش صحبت میکردن و با توافق درمورد چگونگی رسومات ازدواج میکردین
    درحال حاضر باید بدون توهین و درگیری هرچه که از رسومات شماست رو با احترام به همسرتون بگین و بهش بگو برای تهیه جهاز فقط پای شما دربین نیست درغیر این صورت برای زندگیتون از هیچ کاری فرو نمیزاشتی و بدای تهیه جهاز نظر و عقیده خانواده شماهم مطرح هست
    دراین مسیر باید از توقعات فردی و رسومی درحد رضایت خاطر طرفین کوتاه بیاین و یک دوره مشاوره حضوری دریافت کنید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)